Repack Nedir?

Repack Nedir? Çoğu yerde karşımıza çıkan bu kelime İngilizcedir. Türkçe karşılığı ise yeniden sarmak, yeniden paketlemek anlamında fiil olarak kullanılıyor. Daha çok oyun sektöründe olan kişilerin karşısına çıkan bu kelime aslında çoğu önemli hususları kapsamakta. Repack

Denilince Akla Ne Gelmeli?

Oyun tutkunlarının mutlaka karşılaştığı bir terim olan Repack, zamanla ortaya çıkan korsan oyunlarıyla birlikte piyasada yerini almış bulunmakta. Oyun indirme sitelerinde, oyun forumlarında ve benzer sitelerde mutlaka karşımıza çıkan bu kelime şu anlama gelmekte. Oyunun interneti yavaş veya kotalı olanlar için yapılmış olan dosyaları üzerinde oynanmış ve sıkıştırılmış hali ve versiyonudur.

Repack Neye denir

Diğer bir deyişle oyun içerisinde yer alan gereksiz dil dosyaları, müzik dosyaları, ara videolar, görseller ve benzeri gereksiz ögeler bu Repack denen sürüm ile ayrıştırılıp çıkartılıyor. Bu dosyaların çıkarılması sayesinde, genel boyut için düşüş yaşanılıyor. Bu sürüm bi hayli ilgi görmekte.

Repack ve Reloaded Arasındaki Fark 

Repack oyunun interneti yavaş olanlar için yapılmış ve dosyaları üzerinde bir hayli oynanmış ve bunların sıkıştırıldığı sürüm şeklidir. Reloaded ise Repack’ ın tam tersi şekilde oyunun bulabildiğiniz orjinal halidir. Günümüzde teknolojinin ilerlemesiyle birlikte bir çok oyuncu korsan kısma yönelmiş bulunuyor. Ve bu desteklenmeyen ve hoş görülmeyen bir şey olarak bilinmekte.

Repack Avantajları Nelerdir? 

Bu sürümün avantajlı yanı düşük veriler içermesidir. İndirilince az yer kaplamakta ve size kolaylık sağlamaktadır. Oyun boyutu düşürüldüğü için indirme işleminiz hızlı tamamlanıyor. Başta da dediği gibi önemli olan avantajı sizi gereksiz dosyalardan, verilerden kurtarmaktır.

Repack Dezavantajları Nelerdir?

Her şeyin iyi yanı olduğu gibi bir de kötü yanı da illaki bulunuyor. Bu sürümde yüklenirken indirmede birçok sorun yaratabiliyor. Sıkıştırma işlemi ve dosyaları bir nevi biçimlendirdiği için indirme süresini uzatabilmekte. Repack Nedir? Oyunun silinen dosyalarından dolayı da bazen oyundan atma ve başta oyunun açılmaması gibi sorunlar da bulunabiliyor.

Leave a Reply