Oyuncular Çevrimiçi Nasıl Sosyalleşir?

Oyuncular Çevrimiçi Nasıl Sosyalleşir?  Online oyunların etkileşimli ve sosyal doğası, oyunların bu kadar popüler olmasının ana nedenidir. Başkalarına ulaşmak ve arkadaş tabanlarını genişletmek isteyenler, onlarla çevrimiçi oyun oynamak için bekleyen sanal arkadaşlar bulabilirler. Çoğu zaman evlerinde sıkışıp kalanlar ve sadece başkalarının çevrimiçi oyunlar oynarken başkalarıyla iletişim kurdukları zamanın tadını çıkarmak için konuşmasını isteyenler. Birçok durumda, arkadaşlar uluslararası sınırlar boyunca oluşur, çünkü fiziksel oyun çevrimiçi oyun dünyasında önemli değildir.

Oyuncular Çevrimiçi Nasıl Sosyalleşmeli

Kişisel olarak çevrimiçi oyun oynamayanlar, İnternet üzerinden iletişimin nasıl mümkün olduğunu merak edebilirler. Oklahoma’da bir kişi nasıl bir oyun oynayabilir ve gece boyunca Hindistan’dan biriyle sohbet edebilir? Ülkenin ve dünyanın karşı uçlarında, çevrimiçi aşık olan insanlar bile var. Bu nasıl mümkün olabilir?

Online sosyal oyun dünyasında en temel iletişim şekli basit anlık sohbet platformudur. Birçok oyun sitesi, oyuncuların diğer oyuncularla özel “odalara” girmelerine izin verir ve iletileri ileri geri yazabilecekleri bir sohbet kutusu vardır. Bu odalar gerçekten sadece oyundaki tüm oyuncular için bilgisayar ekranlarında açılan ayrı ekranlardır. Oyun boyunca sohbet kutusuyla iletişim kurabilirken, diğer binlerce kişinin diğer sanal odalarda (ekranlar) özel görüşmeleri var.

Bir oyunun dünyasındaki bu tür iletişim, bilgisayarlarının klavyesinde yazmaları dışında, cep telefonundan birine mesaj atmak gibidir. Çevrimiçi oyunlar sırasında iletişimin daha karmaşık yolları da vardır. Bazı oyunlar oyuncuların web kameraları ve mikrofonları aracılığıyla bağlanmasına izin verir. Bu, tüm oyuncuların birbirlerini görmelerine ve çevrimiçi ekran adlarına gerçek yüzler koymalarına olanak tanır.

Çevrimiçi oyun iletişiminin bu daha kişisel biçimi, bazıları için çekici, bazıları için çekici değil. Bazı insanlar gerçek yüzlerinin ve hayatlarının çevrimiçi oyun dünyasında ortaya çıkmasını istemiyorlar. Onlar için, oyuncuların karakterlerini çevrimiçi olarak temsil etmek için avatarlar oluşturmalarına izin veren oyunlar çok tercih edilir. Bu oyunlar oyuncular arasında doğrudan iletişime izin verir, ancak her oyuncunun diğer oyunculara önlenen kendi avatarı vardır.

Bir avatar, her oyuncu tarafından farklı şekilde tasarlanabilen karikatür benzeri bir görüntüdür. Bu, farklı saç renkleri ve stilleri, vücut şekilleri ve boyutları ile farklı yüz yapıları ve cilt renkleri seçilerek yapılır. Giysiler de sıklıkla seçilebilir.

Second Life gibi oyunlarda, oyuncular sanal dünyada diğerlerine kim olduklarını ve neye benzediklerini gösteren kıyafetler, evler, arabalar ve diğer eşyaları satın alabilirler. Oyuncular Çevrimiçi Nasıl Sosyalleşir? Bu avatarlar ve çevrimiçi yaşamlar, çevrimiçi dünya dışında oyuncunun gerçek hayatta kim olduğunu yansıtabilir veya yansıtmayabilir. Çevrimiçi sosyalleşme birçok insan için çok faydalı ve tatmin edicidir. Gerçek hayatlarında istedikleri kabulü alamayanlar, onları birey olarak onaylayan çevrimiçi kişileri bulabilirler. Bu şekilde, çevrimiçi oyun, oyuncuların yaşamlarında güçlü olabilir.

Leave a Reply