Neden Bir Hedefimiz Olmalı?

Hedefler Kaderinizi Belirler Hedefler, başarıya giden yolda sizin kendi hayatınıza verdiğiniz değerdir. Bireyler hedeflerini belirler ve o yolda ilerlerler. Her başarının öncesinde belirlenmiş bir hedef vardır. Hedef belirlemek yürüdüğünüz yolda size rehber olacaktır. Neden Bir Hedefimiz Olmalı? Çünkü nereye gittiğinizi bilmiyorsanız, nereden gittiğinizin bir önemi yoktur.

Başarılı insanların ortak noktası hepsinin hedeflerinin olmasıdır. Geçmişe baktığımızda adını tarihe yazmış olan kişilerin en genel özelliği kendilerine bir hedef koyup o doğrultuda ilerleyip, başarılı olmalarıdır.

Neden Bir Hedefimiz Olmalı?

Kaderiniz Ellerinizde Her bireyin kaderi kendi tercihleri ve çabaları sonucunda gelişir. Birileri harika şeyler başarmış ve ilerlemişse eğer verdiği kararlar ve hedefleri için çalışmalarına bağlıdır. Hedefi olmayan bir gemiye hiç bir rüzgar yardım etmez. Neden Bir Hedefimiz Olmalı? Önce hedefinizi belirlemeniz ve bunun için çalışmalı mücadele etmelisiniz. Yeni Dünya liderleri hayal edebilen hedef koyabilen ve hedefleri için çok çalışanlar olacaktır.

 

İlk Önce Hayal Etmelisiniz Hedef koyma hayal etmekten sonra gelir. Hayaller kurulur, hedefler belirlenir. Hedefiniz ne kadar net, kesin ve güçlüyse sizlerde o kadar güçlü bir şekilde ilerlersiniz.

Küçük Parçalara Bölün Hedef belirlerken, adım adım küçük hedefler ile başlamalısınız. Hedefinizi küçük parçalara bölmelisiniz. Akşam yemeğinde bir ekmeği bir bütün olarak yemeyi hedefliyorsunuz, ancak onu bir bütün olarak yemeniz mümkün olmayacaktır. Ekmeği küçük parçalara bölerek kolaylıkla yiyebilirsiniz. Hedefleriniz çok büyük olabilir ancak adım adım ilerlemelisiniz. Çünkü biliyoruz ki; Büyük düşünüp küçük başlayabiliriz.

 

Dolayısıyla hedef koymak sizin hayatınızı kolaylaştıracak ve yürüdüğünüz yolda daha kolay ve net bir haritanız olacaktır. Lütfen, hayallerinizi hedeflerinizi ve hayatınızı küçültmeyin, engellemeyin. Başarılı olmak için elbette yorulacak, terleyeceksiniz. Neden Bir Hedefimiz Olmalı?  Çünkü her güzel şeyin bir bedeli vardır.

 

 Unutmayın, kaderinizin yolunu çizen, geleceğinize şekil veren hedeflerinizdir. Bütün yolculuklar gitmeyi hedeflemenizle başlar.

Leave a Reply