Mobil Oyunlar Kişinin Yaşamını Nasıl Etkileyebilir

Mobil Oyunlar Kişinin Yaşamını Nasıl Etkileyebilir Artık çocuklar, çocukluğumuzda olduğundan daha fazla teknolojiye maruz kalıyor. Çünkü bilim çok ilerleme kaydetmiştir ve hemen hemen her insana ulaşmada başarılı olmuştur. 20. yüzyılın kayda değer keşiflerinden biri de cep telefonları. Bunlar keşiflerinden beri büyük değişiklikler geçirdi. Artık cep telefonları Smartphone olarak bilinir. Bu telefonların ekranları daha büyük. Her şeyi izleyen veya üzerinde oyun oynayan kişiye daha fazla eğlence sağlarlar. Şimdi bu sık mobil kullanım çağında, telefonundan uzak tutulursa felç olur.

Mobil Oyunlar Kişinin Yaşamını Nasıl Etkiler

Video oyunlarının her zaman favoriler olduğunu yaşınızdan çocuğunuzun yaşına kadar biliyorsunuz. Ancak yaşınızda, video oyunu sürümü çoğunlukla bilgisayarlarla sınırlıydı. Sonraki nesil oyun istasyonları ve X-box’ın yükselişini gördü. Şu anda çocuğunuzun elinde bunun yerine cep telefonu var. Bunun nedeni, telefonların ve özellikle dokunmatik ekranlı telefonların daha önce hiç olmadığı kadar zengin bir oyun deneyimi sunmasıdır.

İnsanların yaşamlarını büyük ölçüde etkiliyorlar. Oyun oynayan insanların çoğu 10 ila 25 yaş grubuna aittir. Oyunlara o kadar dalmış durumdalar ki, etraflarındaki dünya hakkında çok az şey öğreniyorlar. Oyunlar ayrıca onları yalnız ve daha az interaktif hale getirdi. Neredeyse daha aktif ve sosyal olarak daha az aktifler. Çoğu iletişim yeteneklerini etkiledi.

Mobil oyunların daha karanlık taraflarına rağmen, bazı daha hafif taraflar da var. Oyunlar genellikle çok bilgilendiricidir. Bazı şirketler bile oyunları çocuklardan temel şeyleri öğrenebilecekleri şekilde tasarlarlar. Oyun oynarken depresyonlarının dışında olabilirler. Başkalarıyla konuşmaktan çekinenler sanal dünyada bunu yapabilir ve birçok arkadaş edinebilir. Bu nedenle, video oyunlarının mobil oyunlar kadar yararlı olmadığı doğrudur. Bir limitleri vardır ve oyun oynamak için bunu sürdürmek gerekir. Cep telefonları için çok çeşitli oyunlar var. Böylece, Smartphone kullanıcıları istedikleri kadar oyun indirip keyfini çıkarırlar.

Bu makalede, mobil oyunların çok etkili olduğu çok açıktır. Kullanıcıları birçok yönden etkiler, ancak dezavantajlardan daha fazla avantaj sağlar.

Leave a Reply