Kendimize Nasıl Güvenebiliriz?

İnsanların bazıları doğuştan bolca özgüvene sahip olduklarını söylerken, Kendimize Nasıl Güvenebiliriz? bazıları ise hiç çekinmeden kendine o kadar da çok güvenemediğini söyler. Ancak bu bir seçimdir. Özgüven başarının en önemli temelidir. Kimse kendine güvenmeden, kendinden emin olmadan yapacağı hiçbir eylemi başarabileceğinden emin olamaz, dolayısıyla başarma ihtimalini büyük bir ölçüde düşürür.

Kendimize Nasıl Güvenebiliriz?

Kendimizin Güvenini Kazanmak:  Bir insana güvenmek için nasıl önce o insanın size kendini kanıtlaması ve böylece güveninizi kazanması gerekiyorsa, kendinize gönül rahatlığıyla güvenebilmek için de önce kendinizi kendinize kanıtlamalı, kendinizi keşfe çıkmalısınız. Sürekli motive olmalı ve işe önce fazla iddiadan kaçınmakla başlamalısınız. Rutin olarak sürekli yaptığınız işlere “bunu başarabilirim, kendime güveniyorum” gibi motive edici olumlamalar yaparak başlamayı deneyin. Kendine güvenmek aslında bahsedildiği kadar zor bir konu değil. Önce basit de olsa bir şeyler başarmalı, kendinizin kötü gördüğünüz yönlerinizi aynaya baktığınızda öne çıkarmak yerine en sevdiğiniz, beğendiğiniz özelliklerinizi öne çıkarmayı ve bunlara yoğunlaşmayı deneyin. En çok kendinize güvenmeli, vazgeçmemelisiniz.

 Dış Görünüş Özgüveni Nasıl Etkiler?

Eğer çevrenizdeki insanların veya kendinizin fikirleri dış görünüşünüzde olan şeylerin gerçekten sizi kendine güvensiz biri olarak gösterecek şekilde olduğu yönündeyse. Kendimize Nasıl Güvenebiliriz? (örneğin yanlış seçilmiş gözlük, kötü saç biçimi) bunları değiştirmeyi ve yavaşça tarzınızı yani dış görünüşünüzdeki bir şeyleri kendi istediğiniz şekilde sadece “yenileriyle” değiştirin; aynada göreceğiniz bu yeni insana güven duygusu neymiş öğretin.

 İnsanlarla İlişkiler Özgüveni Nasıl Etkiler?

Çevrenizde bazı insanların enerjinizi düşürdüğü ve sizi kötü hissettirdiğini düşünüyorsanız, Kendimize Nasıl Güvenebiliriz? bu insanlara hayatınızda verilebilecek en az zamanı vermeniz sizin kendinize yapacağınız en büyük iyiliklerden yalnızca bir tanesi olacaktır. Bu insanlar kendileri istediklerini başaramadığından, sizin farkında olmadan yaptığınız her iyi hareketi kıskanıp size çarpıtarak kötü şekilde yansıtmasından kaynaklanır.

Leave a Reply