Faturalı Hatta Kredi İmkanı

Faturalı Hatta Kredi İmkanı Cep telefonu alımlarında uygulanılan kredi kartına taksit imkanının kaldırılması ve nakit alıma geçilmesi cep telefonu satışlarını ciddi oranda düşürmüştür. Telefon satışlarının arttırılması ve nakit alım gücü olmayan müşterilerin mağduriyetini gidermek amacıyla getirilen faturalı hatta kredi imkanı cep telefonu satışlarını canlandırmıştır.

Faturalı Hatta Kredi İmkanı

Operatörler tarafından geliştirilen bu sistemde ödemeler hem krediyi hem de taksitli ödemeyi kapsamaktadır. Kredi ödemelerinde sorumlu taraf banka değil operatördür. Kredi imkanı operatör tarafından seçilen telefonlara verilmektedir. Verilen Kredi yeni cihaz fiyatı üzerinden 6 ya da 12 ay vadeli olarak yapılmaktadır. Kredi alt ve üst limiti cihaza ve operatöre göre değişmektedir. Faturalı hat üzerinden taksitlendirilen cep telefonu aylık olarak vade sonuna kadar ödenmektedir. Taksitler bittiğinde sözleşme kendiliğinden sona erer.

 Faturala Hatta Kredi Nasıl Alınır?

Faturalı hat sahibi olan herkes faturalı hatta kredi imkanından yararlanmaktadır. Faturalı hattın açık ve aktif oması yeterlidir. Aktif olmayan hatlarda işlem yapılmaz. Hattın borç nedeni ile kapatılmamış olması gerekir. Hat sahibinin cep telefonu alacağı bayiye kimlik ile başvuru yapması yeterlidir. Başvuru onaylandıktan sonra faturalı hat üzerinden kredilendirme işlemi gerçekleştirilir. Operatörler tarafından geliştirilen bu yeni sistemde ödemeler aylık olarak faturalı hat üzerinden yapılmaktadır.  Telefon Kredisi ödeme günü faturalı hattın kesim tarihiyle başlar. Faturalı hat sahibi ve operatör arasında sözleşme imzalanmaktadır. Sözleşmede yazan hükümler iki tarafı da yasal olarak korumaktadır. İki tarafta sözleşmede yazan hükümleri yerine getirmekle mükelleftir.

Leave a Reply