Android Apk Yüklemesi Nasıl Yapılır?

İnternet erişimi bulunmayan yerlerde veya cihazınız da internete girmekte sıkıntı yaşıyorsanız, kullandığınız tablet veya akıllı telefonunuza yüklemek istediğiniz. Android Apk Yüklemesi Nasıl Yapılır?  uygulama, oyun ve yazılımın internet olmadan bir bilgisayar yardımıyla cihaza atarak yükleme biçimidir.

Android Apk Yüklemesi Nasıl Yapılır?

Bu yükleme biçimi İOS veya farklı bir işletim sistemine sahip herhangi bir cihaz için geçerli değildir. Sadece Android işletim sistemi olan tablet, telefon, laptop, notebook gibi cihazlar için kullanılabilecek bir yükleme tipidir.

Apk Nasıl Yüklenir?

Öncelikle istediğiniz uygulamayı bilgisayarınıza indiriniz. Dosyanın indirildiği sitenin güvenilirliğini bilmiyorsanız dosyayı virüs taramasından geçiriniz. Eğer RAR yani “.zip” uzantılı bir dosya ise içindeki dosyaları çıkartınız. Çıkarılan dosyalar içinde uzantısı “.apk” olan dosya sizin cihazınıza atacağınız uygulamadır. Cihazınızı bir USB kablo yardımıyla bilgisayara bağlayınız. Bağladıktan sonra bilgisayarınız da bulunan indirmiş olduğunuz uygulamayı cihazınızın içine kopyalayınız. Android Apk Yüklemesi Nasıl Yapılır? Cihazı çıkartın ve dosyaların görüntülendiği kısma gelip Apk dosyasını çalıştırarak kurma işlemine başlayabilirsiniz. Eğer dosyanızı kurmak isterseniz ve cihazınızın ekranına “güvenlik amacıyla cihazınız bilinmeyen kaynaklı uygulamaları yüklenemez.” benzeri veya bu tarz bir güvenlikle alakalı bir uyarı ile karşılaşırsanız cihazınızın ayarlar kısmına gelerek oradan güvenlik seçeneğinin içinde bulunan bilinmeyen kaynaklar kısmını aktif edip yüklemenize devam edebilirsiniz.

Ayrıca eğer cihazınızın USB kablosunda bir sıkıntı var ise, cihazınızdaki hafıza kartınıza uygun kart okuyucunuz elinizde mevcut ise hafıza kartına atarak da aynı işlemleri tekrarlayıp kurulum yapıp kullanabilirsiniz.

Apk Yüklemek Güvenli Midir?

Tabi ki güvenlidir. Çünkü cihazınıza normal olarak Play Store’den indirip kurulum yapma işleminizden tamamen farksızdır. Sadece aradaki fark, uygulamayı cihazınıza bir aracı ile atmanız ve manuel olarak kurmanızdır.

İndirdiğiniz uygulamanın güvenliği hakkında bir şey söylenmesi mümkün değildir. Android Apk Yüklemesi Nasıl Yapılır? Uygulamanızın güvenilirliğine emin olduğunuz bir kaynaktan indirdiğiniz durumda herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız.

Leave a Reply